سند راهنمای قالب سایرون

مشخصات سرور مورد نیاز برای نصب قالب :

  • نسخه PHP - 5.6 و بالاتر
  • نسخه MySQL - 5.6 یا بالاتر
  • سرویس دهنده ی وب Apache
  • سرور با سیستم عامل Linux

تنظیمات کلی قالب

بخش نوشته ها : در این بخش تمامی مقالات، اخبار و آموزش های سایت قرار میگیرد که میتوانید آن ها را دسته بندی کنید و یا هر نوشته را با المنتور ویرایش کنید.

بخش برگه ها : در این بخش تمامی برگه های اصلی سایت مانند: صفحه اصلی، تماس با ما، درباره ما و … موجود است و تمام این صفحات را ویرایش با المنتور بزنید.

بخش قالب ها : در این بخش تمامی صفحات استاتیک (ثابت) سایت مانند: سربرگ، پانوشت و … در آن موجود است و هر کدام را میتوانید ویرایش با المنتور بزنید.

تنظیمات سفارشی سازی : این تنظیمات در بخش نمایش وجود دارد و تنظیمات کلی مانند انتخاب فونت، انتخاب صفحات قالب ها و … در آن وجود دارد.

بخش پروژه ها : در این بخش تمامی نمونه کارها یا پروژه های سایت قرار میگیرد که میتوانید آن ها را دسته بندی کنید و یا هر پروژه را با المنتور ویرایش کنید.

حالت های ریسپانسیو در المنتور

برای طراحی صفحات المنتوری به نسخه های موبایل و تبلت شما باید روی آیکون دسکتاپ که در گوشه صفحه سمت راست کنار دکمه بروزرسانی موجود است کلیک کنید و در گزینه های باز شده میتوانید نسخه های موبایل و تبلت را انتخاب کنید.

در این نسخه ها مانند تصویر بالا شما فقط تنظیماتی را میتوانید تغییر دهید که کنار آن ها آیکون مربوط به آن دستگاه نمایش داده شده است و تنظیمات اعمالی فقط برای دستگاه مربوطه اعمال خواهد شد. تنظیماتی که این آیکون ها را ندارند در صورت تغییر در حالت عادی و دسکتاپ هم اعمال می شود

تنظیمات نوشته ها

ویرایش نوشته ها

از بخش نوشته ها میتوانید مقالات وب سایت را ایجاد، ویرایش و یا حذف کنید. ۱- از منو وارد بخش نوشته ها شوید. ۲- موس را روی یکی از نوشته ها ببرید و از گزینه ها موجود میتوانید نوشته را ویرایش کنید. ۳- در این بخش دسته بندی نوشته ها مشخص است که میتوانید برای نوشته ها دسته بندی های مختلفی از قبیل اخبار، بلاگ، کاتالوگ، آموزش و… تعیین کنید ۴- در بخش برچسب ها میتونید کلمات کلیدی ای که برای هر نوشته تعیین شده را ببینید.

ایجاد نوشته ها

نوشته های وردپرس نسخه ۵ از ادیتور گوتنبرگ استفاده می شود و این ادیتور نسبت به ادیتور قبلی بسیار انعطاف پذیر و امکانات بیشتری دارد. ۱- عنوان نوشته را از این قسمت وارد کنید. ۲- محتوای نوشته از قبیل عکس، متن، فایل های دانلودی، فیلم و … را اینجا قرار دهید. ۳- دسته بندی مقاله را اینجا انتخاب کنید و یا یک دسته بندی جدید ایجاد کنید. ۴- برچسب ها کلمات کلیدی یک مقاله هستند که برای نتایج جستجو گوگل بهتر است استفاده شود. ۵- برای مقاله خود از این بخش می توانید یک تصویر شاخص مشخص کنید و این تصویر در صفحات بلاگ و صفحه اصلی نمایش داده می شود. در صورتی که میخواهید از ویرایشگر قبلی وردپرس استفاده کنیدمی توانید از افزونه ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید.

تنظیمات پروژه ها

برای ایجاد پروژه جدید می توانید از منو پروژه ها، پروژه خود را اضاف، ویرایش و یا حذف کنید این بخش مانند نوشته ها از ادیتور گوتنبرگ استفاده میشود و تمام تنظیمات قبلی را دارا می باشد.

تنظیمات برگه ها

تمام صفحات اصلی و ثابت مانند (صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما و …) وب سایت از بخش برگه ها ساخته و ویرایش می شوند. و برگه ها هم با المنتور هم بدون المنتور قابل ویرایش خواهند بود.

ایجاد و ویرایش برگه ها با المنتور

برای ویرایش برگه های المنتوری شما میتوانید وارد برگه ها شوید و هر برگه مانند صفحه اصلی را ویرایش با المنتور بزنید و آن را به دلخواه خود ویرایش نمایید. و برای ایجاد برگه المنتوری جدید روی افزودن برگه کلیک کنید و عنوان برگه خود را وارد کنید و در بالا گزینه ویرایش با المنتور را بزنید.

ایجاد و ویرایش برگه ها بدون المنتور​

در صورتی که یک برگه ساده و با ادیتور پیشفرض وردپرس طراحی و ایجاد کنید بعد از کلیک روی افزودن برگه شما می توانید در بخش ویژگی های برگه قالب را روی برگه بدون المنتور انتخاب کنید و محتوای خود را بنویسید. همچنین برای اینکه سربرگ و یا طرح صفحه تولید شده را بخواهید تغییر بدید باید از پیشخوان وردپرس وارد گزینه “قالب ها” بشید و صفحه “برگه های ثابت“را ویرایش با المنتور بزنید و تصویر سربرگ را تغییر دهید.

افزودن فونت دلخواه

برای اضافه کردن فونت باید به قسمت پنل وردپرس، بخش نمایش، سفارش سازی مراجعه کنید و در نهایت به قسمت تنظیمات قالب، آپلود فونت. بعد از اینکه این مسیر را طی کردید در سمت راست تصویری مشابه تصویر بالا مشاهده می کنید که میتوانید فونت دلخواه خودتان را آپلود کنید. در بخش آپلود فونت، فونت اصلی را آپلود می کنید و برای قسمت آپلود فونت بولد این قسمت مربوط به آن فونتی می باشد که شما آپلود می کنید یعنی اگر فونتی که آپلود میکنید فونت بولد داشته باشد می توانید در این قسمت آپلود کنید اگر هم وجود نداشت میتوانید این قسمت را خالی بگذارید.

ویرایش بخش های ثابت

برای ویرایش بخش های ثابت مثل : سربرگ، پانوشت، دساته بندی مقالات، دسته بندی پروژه ها، صفحه تکی مقالات، صفحه تکی پروژها و صفحه 404 باید به قسمت پنل وردپرس، بخش قالب ها مراجعه کنید و در این قسمت تمام بخش های ثابت را مشاهده می کنید.که برای ویرایش این بخش ها فقد کافیه که بر روی هر صفحه که مایل بودید ویرایش باالمنتور را بزنید و آن ها را با المنتور به طرح داخواه خود ویرایش کنید.

گزارش خطا یا پشتیبانی

چنانچه در به کارگیری محصول با مشکل خاصی مواجه شدید و این مشکل به خود محصول مربوطه می شود، میتوانید در هر لحظه از شبانه روز مشکل پیش آمده را به صورت تیکت برای ما ثبت کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.